POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Povrchové úpravy

Fluorizace
Před lakováním díly připravujeme metodou zvanou fluorizace, při které se aktivuje povrchové napětí směsí fluorových plynů.

Lakování
Povrchové úpravy lakováním provádíme:
- v automatické lakovně s 6-ti osovým robotem od firmy Fanuc pro velkoobjemové zakázky,
- v automatické lakovně od firmy ABB včetně CO2,
- na horizontální lakovací lince,
- v ruční lakovně pro malé objemy výroby.

Naše lakovací linka umožňuje práci s barvami, které jsou ředitelné vodou i s barvami na bázi syntetických ředidel.

Vakuové pokovování
Pokovování plastů je další z technologií povrchových úprav, kterou ve výrobním procesu aplikujeme. K pokovování výrobků využíváme metodu vakuového napařování kovů. Ve vysokém vakuu se nanáší velmi tenká vrstva kovu. Nanesená vrstva kovu přesně kopíruje povrch výrobku. Používaným kovem je hliník. Pokovováním dosahujeme nejen efektního kovového vzhledu, ale také lepších mechanických vlastností.

Tampoprint
Pro přesný potisk těch nejjemnějších detailů používáme metodu tampónového tisku. Tampónový tisk provádíme na stroji V-130 Duo. Vysokou přesnost tisku zajišťují dva tampony na jednu centrální pozici. Díky tomuto jsme schopni dosáhnout perfektní kvality tisku. Pohyb tamponu do písmene „V“ usnadňuje přenos a tisk motivu. Tento systém nám umožňuje splnit v podstatě jakékoliv požadavky zákazníka.

Hot stamping
Hot stamping neboli horká ražba slouží k dekorativnímu zušlechtění plastových výlisků. Je to moderní technologie, která se vyznačuje vysokou kvalitou a odolností hotového výrobku. Tuto metodu používáme pro náročné dekorace plastových výlisků. Horkou ražbu provádíme na zařízení Geba 32/SV.

Tampoprint

Vakuové pokovování

Vakuové pokovování

Lakování

Hot stamping

Lakovací robot

Naši zákazníci