PROFIL A HISTORIE SPOLEČNOSTI

O společnosti

Teknia Uhersky Brod, a.s.: jsme dynamická společnost, která vyvíjí, vyrábí a dodává přesné technické výlisky z plastu vyráběné vstřikováním. Sortiment našich výrobků zahrnuje bezpečnostní díly (např. kryty airbagů), součásti přístrojových desek, prvky interiérů, sestavy osvětlení a ostatní technické díly.

Historie společnosti Teknia Uhersky Brod, a.s.

1992
Založen předchůdce společnost, firma KASTEK, v.o.s. Činnost společnosti KASTEK byla zaměřena na výrobu plastových obuvnických komponentů.

1993
Společnost KASTEK změnila právní formu a byla do obchodního rejstříku zapsána jako společnost s ručením omezeným. Ve stejném roce společnost rozšířila svůj sortiment o výrobu technických výlisků.

1998
Výroba technických výlisků byla přesunuta do nového výrobního areálu na Rybářskou ulici v Uherském Brodě. Výrobní areál na ulici Rybářská je sídlem společnosti až do současnosti.

1999
Došlo k úplnému oddělení obuvnické části výroby od produkce technických výlisků.

2003
Otevření a zahájení provozu nové haly pro povrchové úpravy a montáže. Došlo k rozšíření technologií ve výrobě a nabídky produkce firmy na trhu.

2006
V tomto roce byla změněna právní forma na akciovou společnost. Ve stejném roce proběhla změna majitele a získání nového obchodní jména Iberofon CZ.

2008
Další změna majitele se uskutečnila roku 2008, kdy se společnost stala součástí korporace Teknia Manufacturing Group. Majitelem společnosti se stala španělská Teknia Group. Společnost se tak stala součástí plastikářská divize, která působí na čtyřech kontinentech světa. Své výrobní závody má kromě České republiky také ve Španělsku, Polsku, Maroku, Brazílii a Mexiku.

2011
Od roku 2011 společnost vystupuje pod obchodním jménem Teknia Uhersky Brod.

Splňujeme podmínky vysokého mezinárodního standardu na technologické vybavení, pracovní prostředí a zázemí pracovníků. Aktuálně se svými 285 zaměstnanci se řadíme k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v regionu. Roční tržby společnosti dosahují částky přes 500 mil. Kč. V současnosti máme 2 závody s celkovou plochou dosahující téměř 30 000 m2.

Naši zákazníci